📱 Spesifikasi Lengkap Sony CMD Z5 Kamera N/A Baterai 500mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2000 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 88 x 49 x 21 mm (3.46 x 1.93 x 0.83 in) |
| Weight | 82 g (2.89 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | Grayscale graphic, 4 shades |
| Size | |
| Resolution | 96×72 pixels, 5 lines |
| Advanced Jog Dial | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 500 |
| Call records | |
| Keeps fax and email for phonebook entries Message templates Several phonebook groups | |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Monophonic ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| Ringtones can be assigned to phonebook entries | |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, Email |
| Browser | WAP, HTML |
| Clock | Yes |
| Alarm | Yes |
| Games | 2 – Clay pigeon shooting and Fishing |
| Java | No |
| Predictive text input Organizer Voice Memo (14×20 sec) | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 500 mAh battery |
| Stand-by | 50 – 180 h |
| Talk time | 4 – 6 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | 3 (Silver, Metallic Blue and Metallic Black) |