📱 Spesifikasi Lengkap Honor Watch 5 Ultra Kamera N/A Baterai 480mAh
💰 Estimasi Harga: About 340 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| Speed | No |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2025, March 02 |
| Status | Available. Released 2025, June 18 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 46.3 x 46.3 x 11.4 mm (1.82 x 1.82 x 0.45 in) |
| Weight | 51.8 g (1.83 oz) |
| Build | Glass front, titanium alloy frame (grade 5), glass-fiber reinforced plastic back |
| SIM | No |
| IP68 dust tight and water resistant 5 ATM/40m ECG certified | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | LTPO AMOLED |
| Size | 1.5 inches |
| Resolution | 466 x 466 pixels (~310 ppi density) |
| Protection | Sapphire Glass |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Proprietary OS |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 8GB |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| Positioning | GPS |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, barometer, compass, SpO2 |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | 480 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black, Brown |
| Price | About 340 EUR |