📱 Spesifikasi Lengkap Lenovo Tab M10 HD Gen 2 Kamera 8MP Baterai 5000mAh
💰 Estimasi Harga: About 170 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G bands | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 19, 20, 28, 38, 40 |
| Speed | HSPA, LTE – cellular model only |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2020, August 31. Released 2020, November |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 241.5 x 149.4 x 8.3 mm (9.51 x 5.88 x 0.33 in) |
| Weight | 420 g (14.82 oz) |
| SIM | Nano-SIM (cellular model only) |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | IPS LCD, 400 nits (typ) |
| Size | 10.1 inches, 295.8 cm 2 (~82.0% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 800 x 1280 pixels, 16:10 ratio (~149 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 10 |
| Chipset | Mediatek MT6762 Helio P22T (12 nm) |
| CPU | Octa-core (4×2.3 GHz Cortex-A53 & 4×1.8 GHz Cortex-A53) |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDXC (dedicated slot) |
| Internal | 32GB 2GB RAM, 64GB 4GB RAM |
| eMMC 5.1 | |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 8 MP, AF |
| Video | 1080p@30fps |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | 5 MP |
| Video | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.0, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS – cellular model only |
| NFC | No |
| Radio | FM radio |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG, magnetic connector |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, proximity |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Po 5000 mAh |
| Charging | 10W wired |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Iron Gray, Platinum Gray |
| Models | TB-X306X |
| Price | About 170 EUR |