📱 Spesifikasi Lengkap Micromax X267 Kamera N/A Baterai 1800mAh
💰 Estimasi Harga: About 20 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 – SIM 1 & SIM 2 |
| GPRS | Yes |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2013. Released 2013 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 120.5 x 52 x 14.3 mm (4.74 x 2.05 x 0.56 in) |
| Weight | – |
| SIM | Dual SIM |
| Flashlight | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 2.3 inches, 16.4 cm 2 (~26.1% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~174 ppi density) |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDHC (dedicated slot) |
| Phonebook | Yes |
| Call records | Yes |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Positioning | No |
| NFC | No |
| Radio | FM radio |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS |
| Games | Downloadable |
| Java | No |
| Audio/video player | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 1800 mAh, removable |
| Stand-by | Up to 400 h |
| Talk time | Up to 6 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Silver, Black |
| SAR | 1.15 W/kg (head) 0.91 W/kg (body) |
| Price | About 20 EUR |