📱 Spesifikasi Lengkap Motorola W213 Kamera N/A Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: About 70 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GSM 850 / 1900 – Motorola W206 | |
| GPRS | Yes |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2007, October |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 108 x 44 x 14.9 mm (4.25 x 1.73 x 0.59 in) |
| Weight | 78 g (2.75 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | CSTN, 65K colors |
| Size | 1.55 inches, 7.7 cm 2 (~16.3% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 128 x 128 pixels, 1:1 ratio (~117 ppi density) |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 500 numbers |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Internal | 1MB |
| 500 SMS messages | |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Polyphonic(32) ringtones, composer |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | FM radio (W213 only) |
| USB | 1.1 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS, Instant Messaging |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Tetris, Sudoku |
| Java | No |
| iTap 5.5 Organizer Stopwatch | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| Stand-by | Up to 350 h |
| Talk time | Up to 8 h 30 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black |
| SAR | 1.50 W/kg (head) 0.71 W/kg (body) |
| Price | About 70 EUR |