📱 Spesifikasi Lengkap Motorola VE75 Kamera 2MP Baterai 850mAh
💰 Estimasi Harga: About 110 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | Class 10 |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2008, July. Released 2008 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 112 x 51 x 20 mm (4.41 x 2.01 x 0.79 in) |
| Weight | 137 g (4.83 oz) |
| SIM | Dual SIM (Mini-SIM) |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 2.6 inches, 19.2 cm 2 (~33.7% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 400 pixels, 5:3 ratio (~179 ppi density) |
| Screensavers and wallpapers Downloadable logos | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | Yes, up to 1000 entries |
| Call records | 20 dialed, 20 received, 20 missed calls |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 2 MP |
| Video | No |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3, AAC ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| MP3/MP4/WMA/WMV player Organizer Voice dial Voice memo | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 850 mAh battery |
| Stand-by | Up to 140 h |
| Talk time | Up to 4 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black, Gray |
| Price | About 110 EUR |