📱 Spesifikasi Lengkap Motorola V690 Kamera N/A Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Yes |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2003, Q3 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 90 x 47 x 23 mm, 80 cc (3.54 x 1.85 x 0.91 in) |
| Weight | 93 g (3.28 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | |
| Resolution | 128 x 160 pixels, 9 lines |
| Second external display mono LCD (96 x 16 pixels) Downloadable logos | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | |
| Call records | |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Features | LED flash |
| Video | No |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes + Java downloadable |
| Java | Yes |
| Predictive text input Organizer Nokia Smart Messaging | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| Stand-by | Up to 150 h |
| Talk time | Up to 2 h 30 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Gold, Orange |