📱 Spesifikasi Lengkap Motorola MPx200 Kamera N/A Baterai 860mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 8 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2003, Q3 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 89 x 48 x 27 mm, 96 cc (3.50 x 1.89 x 1.06 in) |
| Weight | 118 g (4.16 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65k colors |
| Size | 2.2 inches, 35 x 44 mm, 15.2 cm 2 (~35.7% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 176 x 220 pixels, 9 lines (~128 ppi density) |
| Second display (80 x 48 pixels) Downloadable wallpapers and screensavers | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Microsoft Smartphone 2002 |
| Chipset | TI OMAP 710 |
| CPU | 133 MHz ARM925 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | MMC/SD (1 GB max) |
| Internal | 8MB |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, WAV ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| USB | miniUSB |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | WAP 1.2.1, HTML (PocketIE) |
| MP3/AAC/AAC+/WMA/OGG/AMR player WMV/MP4 player Predictive text input Sync ML Voice dial | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 860 mAh battery (BA520) |
| Stand-by | Up to 96 h |
| Talk time | Up to 4 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Liquorice Black |