📱 Spesifikasi Lengkap Motorola RAZR2 V8 Kamera 2MP Baterai 770mAh
💰 Estimasi Harga: About 120 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | Class 12 |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2007, May |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 103 x 53 x 11.9 mm (4.06 x 2.09 x 0.47 in) |
| Weight | 117 g (4.13 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 2.2 inches, 15.0 cm 2 (~27.5% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~182 ppi density) |
| Second external 256K colors, 2 inches display (240 x 320 pixels) with contextual touch interaction Screensavers and wallpapers Downloadable logos | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Linux / Java-based MOTOMAGX |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 2GB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 2 MP |
| Video | QCIF |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | microUSB 2.0 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML (Opera 8.5) |
| MP3/AAC/AAC+ player Predictive text input Organizer Voice memo | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 770 mAh battery |
| Stand-by | Up to 330 h |
| Talk time | Up to 7 h 50 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Dark Pearl Gray |
| SAR | 0.30 W/kg (head) Â Â 0.34 W/kg (body) |
| SAR EU | 0.34 W/kg (head) |
| Price | About 120 EUR |
| 🔹 OUR TESTS | |
| Loudspeaker | Voice 66dB / Noise 65dB / Ring 81dB |