📱 Spesifikasi Lengkap Motorola E398 Kamera N/A Baterai 830mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2004, Q1 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 108 x 46 x 21 mm (4.25 x 1.81 x 0.83 in) |
| Weight | 108 g (3.81 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | 1.9 inches, 30 x 37 mm, 11.4 cm 2 (~22.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 176 x 220 pixels, 8 lines (~148 ppi density) |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot), 64 MB included |
| Phonebook | 1000 entries, Photo call |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Internal | 5MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Features | LED flash |
| Video | No |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers (16 mm, 22 Khz with vibration) |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones, composer |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.1 |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS, EMail |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | 5 |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| MP3 player MP4 player iTAP Voice dial Organizer | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 830 mAh battery (BX610) |
| Stand-by | Up to 240 h |
| Talk time | Up to 7 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | |