📱 Spesifikasi Lengkap Motorola A768i Kamera N/A Baterai 780mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GSM 900 / 1800 – Motorola A768 | |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2004, Q1 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 100 x 53 x 21 mm, 100 cc (3.94 x 2.09 x 0.83 in) |
| Weight | 120 g (4.23 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Size | |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio |
| Handwriting and speech recognition (Chi & Eng) | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Linux |
| CPU | 206 MHz |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 96MB |
| 58 MB user accessible | |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | CIF |
| Video | QCIF |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.1 |
| Positioning | No |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML |
| MP3 player Organizer Voice dial/memo | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 780 mAh battery (77639) |
| Stand-by | Up to 180 h |
| Talk time | Up to 6 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Mr. black |