📱 Spesifikasi Lengkap Honor Watch GS Pro Kamera N/A Baterai 790mAh
💰 Estimasi Harga: About 170 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| Speed | No |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2020, September 04. Released 2020, September 07 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 48 x 48 x 13.6 mm (1.89 x 1.89 x 0.54 in) |
| Weight | 45.5 g (1.62 oz) |
| Build | Glass front, plastic back, stainless steel bezel ring and dial |
| SIM | No |
| 5ATM water resistant MIL-STD-810G compliant Compatible with standard 22mm straps | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | AMOLED |
| Size | 1.39 inches |
| Resolution | 454 x 454 pixels (~326 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Proprietary OS |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 4GB |
| eMMC | |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.0, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, SpO2 |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Po 790 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Charcoal Black, Marl White, Camo Blue |
| Price | About 170 EUR |