📱 Spesifikasi Lengkap Honor Watch ES Kamera N/A Baterai 180mAh
💰 Estimasi Harga: About 60 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| Speed | No |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2020, September 04. Released 2020, September 07 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 46 x 30 x 12.3 mm (1.81 x 1.18 x 0.48 in) |
| Weight | 21 g (0.74 oz) |
| Build | Glass front, plastic back, plastic frame |
| SIM | No |
| 5ATM water resistant | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | AMOLED |
| Size | 1.64 inches |
| Resolution | 280 x 456 pixels (~326 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Proprietary OS |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 4GB |
| eMMC | |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.0, LE |
| Positioning | GPS |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, SpO2 |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 180 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Meteorite Black, Coral Pink, Icelandic White |
| Price | About 60 EUR |