📱 Spesifikasi Lengkap vivo iQOO Pad2 Pro Kamera 13MP Baterai 11500mAh
💰 Estimasi Harga: About 440 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2024, May 31 |
| Status | Available. Released 2024, June 04 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 289.6 x 198.3 x 6.6 mm (11.40 x 7.81 x 0.26 in) |
| Weight | 679 g (1.50 lb) |
| Build | Glass front, aluminum back, aluminum frame |
| SIM | No |
| Stylus support | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | IPS LCD, 1B colors, 144Hz, HDR10, 900 nits (peak) |
| Size | 13.0 inches, 503.2 cm 2 (~87.6% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 2064 x 3096 pixels, 3:2 ratio (~286 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 14, OriginOS 4 |
| Chipset | Mediatek Dimensity 9300+ (4 nm) |
| CPU | Octa-core (1×3.4 GHz Cortex-X4 & 3×2.85 GHz Cortex-X4 & 4×2.0 GHz Cortex-A720) |
| GPU | Immortalis-G720 MC12 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 256GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 16GB RAM |
| UFS 4.0 | |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 13 MP |
| Features | LED flash |
| Video | 4K@30fps, 1080p@30fps |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | 8 MP |
| Video | 1080p@30fps |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers (8 speakers) |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6/7, dual-band |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| Positioning | Unspecified |
| NFC | Yes |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C 3.2, OTG, magnetic connector |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, proximity (accessories only) |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | 11500 mAh |
| Charging | 66W wired, PD 5W reverse wired |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Gray, Blue, Silver |
| Price | About 440 EUR |