📱 Spesifikasi Lengkap Huawei Watch Buds 2 Kamera N/A Baterai 410mAh
💰 Estimasi Harga: About 440 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| Speed | No |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2026, April 20 |
| Status | Available. Released 2026, April 20 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 47 x 47 x 14.7 mm (1.85 x 1.85 x 0.58 in) |
| Weight | 54.5 g (1.90 oz) |
| Build | Titanium alloy frame, glass-fiber reinforced plastic back |
| SIM | No |
| Built-in wireless earbuds housed beneath the display; charging from the watch Compatible with standard 22mm straps | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | LTPO AMOLED, 3000 nits (peak) |
| Size | 1.5 inches |
| Resolution | 466 x 466 pixels (~310 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | HarmonyOS |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| NFC | Yes |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, SpO2 |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 410 mAh |
| Charging | Wireless |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black, Silver |
| Models | LBA-B19 |
| Price | About 440 EUR |