📱 Spesifikasi Lengkap Doogee X95 Kamera 13MP Baterai 4350mAh
💰 Estimasi Harga: About 110 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 900 / 2100 |
| 4G bands | 1, 3, 7, 8, 20 |
| Speed | HSPA, LTE |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2020, April 23. Released 2020, May |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 167 x 77.4 x 8.9 mm (6.57 x 3.05 x 0.35 in) |
| Weight | – |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | IPS LCD, 450 nits |
| Size | 6.52 inches, 102.6 cm 2 (~79.4% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 540 x 1200 pixels, 20:9 ratio (~202 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 10 |
| Chipset | Mediatek MT6761V Helio A22 (12 nm) |
| CPU | Quad-core 1.8 GHz Cortex-A53 |
| GPU | PowerVR GE8300 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDXC (uses shared SIM slot) |
| Internal | 16GB 3GB RAM |
| eMMC 5.1 | |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Triple | 13 MP, (wide) 2 MP, (telephoto) Auxiliary lens |
| Features | LED flash |
| Video | 1080p |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | 5 MP, f/2.2, (wide) |
| Video | 720p |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS, BDS |
| NFC | No |
| Radio | FM radio |
| USB | microUSB 2.0, OTG |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, proximity |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | 4350 mAh |
| Charging | 10W wired |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black, Blue, Green |
| Price | About 110 EUR |