📱 Spesifikasi Lengkap LG T515 Cookie Duo Kamera 2MP Baterai 1100mAh
💰 Estimasi Harga: About 60 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 |
| GPRS | Class 12 |
| EDGE | Class 12 |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2011, August |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 105 x 57.3 x 12.9 mm (4.13 x 2.26 x 0.51 in) |
| Weight | 100 g (3.53 oz) |
| SIM | Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by) |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 2.8 inches, 24.3 cm 2 (~40.4% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~143 ppi density) |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDHC (dedicated slot) |
| Phonebook | 1000 entries, Photocall |
| Call records | Yes |
| Internal | 50MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 2 MP |
| Video | QCIF |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Bluetooth | 2.1, A2DP, EDR |
| Positioning | No |
| Radio | FM radio |
| USB | microUSB 2.0 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, MMS, Email |
| Games | Yes + downloadable |
| Java | Yes, MIDP 2.1 |
| SNS integration MP4/H.263 player MP3/AAC+ player Organizer Document viewer Voice memo Predictive text input | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 1100 mAh battery |
| Stand-by | Up to 696 h |
| Talk time | Up to 17 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black |
| SAR EU | 0.92 W/kg (head) 0.86 W/kg (body) |
| Price | About 60 EUR |