📱 Spesifikasi Lengkap Motorola EX112 Kamera 15MP Baterai 930mAh
💰 Estimasi Harga: About 70 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | Class 10 |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2010, September. Released 2010, October |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 109 x 61 x 12.4 mm (4.29 x 2.40 x 0.49 in) |
| Weight | |
| Keyboard | QWERTY |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 2.3 inches, 16.4 cm 2 (~24.6% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 320 x 240 pixels, 4:3 ratio (~174 ppi density) |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDHC (dedicated slot) |
| Phonebook | 1000 entries, Photocall |
| Call records | Yes |
| Internal | 50MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 3.15 MP |
| Video | QCIF@15fps |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 2.1, A2DP |
| Positioning | No |
| Radio | Stereo FM radio, RDS |
| USB | microUSB 2.0 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, MMS, Email, IM |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| MP3/AAC+ player MP4/H.263 player Organizer Voice memo Predictive text input | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 930 mAh battery |
| Stand-by | Up to 240 h |
| Talk time | Up to 3 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Smoke Gray, Ultra White |
| Price | About 70 EUR |