📱 Spesifikasi Lengkap Motorola EM25 Kamera 3MP Baterai 780mAh
💰 Estimasi Harga: About 50 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GSM 850 / 1900 – US version | |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2008, August. Released 2009, July |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 101 x 46 x 13.9 mm (3.98 x 1.81 x 0.55 in) |
| Weight | 90 g (3.17 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | 1.8 inches, 10.2 cm 2 (~21.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 128 x 160 pixels (~114 ppi density) |
| Screensavers and wallpapers Downloadable logos | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | 1000 entries |
| Call records | 20 dialed, 20 received, 20 missed calls |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 1.3 MP |
| Video | No |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3, AAC ringtones |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Positioning | No |
| Radio | Stereo FM radio, RDS |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| MP3/AAC player Organizer Voice dial Voice memo | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 780 mAh battery |
| Stand-by | Up to 330 h |
| Talk time | Up to 8 h 10 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black |
| SAR | 1.01 W/kg (head) 0.61 W/kg (body) |
| Price | About 50 EUR |