📱 Spesifikasi Lengkap Motorola V635 Kamera 23MP Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | Class 4 |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2004, Q4 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 89 x 49 x 25 mm, 85 cc (3.50 x 1.93 x 0.98 in) |
| Weight | 124 g (4.37 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 1.9 inches, 30 x 37 mm, 11.4 cm 2 (~26.1% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 176 x 220 pixels, 8 lines (~148 ppi density) |
| Second external 4096 colors CSTN display (96 x 80 pixels) Downloadable screensavers | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | 1000 entries, Photo call |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Internal | 5MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 1.23 MP |
| Features | LED flash |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, monophonic, MP3 ringtones, composer |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.1 |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS, EMail, Instant Messaging |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | 2 – TopGun, Golf + downloadable |
| Java | Yes |
| MP3 player Organizer Predictive text input Voice memo Voice dial (60 sec.) | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| Stand-by | Up to 200 h |
| Talk time | Up to 8 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Crystal Silver, Black |