📱 Spesifikasi Lengkap Motorola C257 Kamera N/A Baterai 820mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GSM 850 / 1900 – T250a | |
| GPRS | Class 8 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2005, Q3 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 109.9 x 49.9 x 14.9 mm, 74 cc (4.33 x 1.96 x 0.59 in) |
| Weight | 91 g (3.21 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | |
| Resolution | 128 x 160 pixels |
| Downloadable wallpapers, screensavers | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 100 entries |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Internal | 1MB |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS |
| Browser | WAP 1.2 |
| Games | Yes |
| Java | No |
| iTap Organizer Stopwatch | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 820 mAh battery |
| Stand-by | Up to 250 h |
| Talk time | Up to 7 h 30 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black |