📱 Spesifikasi Lengkap Motorola V400p Kamera N/A Baterai 700mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2004, Q1 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 89 x 49 x 24.8 mm, 86 cc (3.50 x 1.93 x 0.98 in) |
| Weight | 123 g (4.34 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | |
| Resolution | 176 x 220 pixels, 8 lines |
| Second display (96 x 32 pixels), 2 lines Downloadable screensavers, wallpapers and ringtones | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 500 entries, Photo call |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Internal | 5MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | No |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3, WAV ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS, Email |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| Push to talk (VoIP service) Organizer Predictive text input (iTAP) Voice memo/dial | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 700 mAh battery (SNN5704) |
| Stand-by | Up to 210 h |
| Talk time | Up to 8 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Silver |