📱 Spesifikasi Lengkap Motorola C289 Kamera N/A Baterai 540mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2003, Q1 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 105 x 41 x 18 mm, 79 cc (4.13 x 1.61 x 0.71 in) |
| Weight | 89 g (3.14 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | Monochrome graphic |
| Size | |
| Resolution | 64 x 96 pixels, 3:2 ratio |
| 7 colors backlight Downloadable logos | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 250 |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable monophonic ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 20 ring groups | |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS |
| Browser | WAP |
| Games | 3 |
| Java | No |
| Predictive text input (iTap) Organizer | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 540 mAh battery |
| Stand-by | Up to 120 h |
| Talk time | Up to 3 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black, White |
| SAR | 1.53 W/kg (head) 1.45 W/kg (body) |