📱 Spesifikasi Lengkap Honor Pad 10 Kamera 8MP Baterai 10100mAh
💰 Estimasi Harga: About 300 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | LTE / 5G |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | LTE – cellular model only |
| 5G bands | SA/NSA – cellular model only |
| Speed | LTE, 5G – cellular model only |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2025, May 22 |
| Status | Available. Released 2025, May 29 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 277.1 x 179.3 x 6.3 mm (10.91 x 7.06 x 0.25 in) |
| Weight | 525 g (1.16 lb) |
| Build | Glass front, aluminum frame, aluminum back |
| SIM | Yes (cellular model only) |
| Stylus support | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | IPS LCD, 1B colors, 120Hz, HDR |
| Size | 12.1 inches, 424.5 cm 2 (~85.4% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1600 x 2560 pixels, 16:10 ratio (~249 ppi density) |
| Protection | Mohs level 4 |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 15, MagicOS 9 |
| Chipset | Qualcomm SM7550-AB Snapdragon 7 Gen 3 (4 nm) |
| CPU | Octa-core (1×2.63 GHz Cortex-A715 & 3×2.4 GHz Cortex-A715 & 4×1.8 GHz Cortex-A510) |
| GPU | Adreno 720 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | Unspecified |
| Internal | 256GB 8GB RAM |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 8 MP, f/2.0, (wide), AF |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | 8 MP, f/2.2, (wide) |
| Video | 1080p@30fps |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers (6 speakers) |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE, aptX HD |
| Positioning | Unspecified |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Po 10100 mAh |
| Charging | 35W wired |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Cyan, Gray |
| Models | HEY3-W00 |
| Price | About 300 EUR |
| 🔹 EU LABEL | |
| Energy | Class F |
| Battery | 112:53h endurance, 1400 cycles |
| Free fall | Class E (4 falls) |
| Repairability | Class C |