๐ฑ Spesifikasi Lengkap Honor Holly 3 Kamera 13MP Baterai 3100mAh
๐ฐ Estimasi Harga: About 140 EUR
| ๐น NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 |
| HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 | |
| 4G bands | LTE |
| Speed | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| ๐น LAUNCH | |
| Announced | 2016, October. Released 2016, October |
| Status | Discontinued |
| ๐น BODY | |
| Dimensions | 154.3 x 77.1 x 8.5 mm (6.07 x 3.04 x 0.33 in) |
| Weight | 168 g (5.93 oz) |
| SIM | Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by) |
| ๐น DISPLAY | |
| Type | IPS LCD |
| Size | 5.5 inches, 83.4 cm 2 (~70.1% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 720 x 1280 pixels, 16:9 ratio (~267 ppi density) |
| ๐น PLATFORM | |
| OS | Android 6.0 (Marshmallow), EMUI 4.1 |
| Chipset | Kirin 620 (28 nm) |
| CPU | Octa-core 1.2 GHz Cortex-A53 |
| GPU | Mali-450MP4 |
| ๐น MEMORY | |
| Card slot | microSDXC (dedicated slot) |
| Internal | 16GB 2GB RAM, 32GB 3GB RAM |
| ๐น MAIN CAMERA | |
| Single | 13 MP, f/2.0, 28mm (wide), AF |
| Features | LED flash, HDR, panorama |
| Video | 1080p@30fps |
| ๐น SELFIE CAMERA | |
| Single | 8 MP, f/2.0, 24mm (wide), 1/4.0″, 1.12ยตm |
| Video | |
| ๐น SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| ๐น COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 4.0, A2DP or 4.1, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS |
| NFC | No |
| Radio | FM radio |
| USB | microUSB 2.0 |
| ๐น FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, proximity, compass |
| ๐น BATTERY | |
| Type | Li-Po 3100 mAh, non-removable |
| ๐น MISC | |
| Colors | Black, White, Gold |
| Models | CAM-L03, CAM-L23, CAM-L21, CAM-UL00, CAM-L32, CAM-L22 |
| Price | About 140 EUR |