📱 Spesifikasi Lengkap Honor MagicWatch 2 Kamera N/A Baterai 455mAh
💰 Estimasi Harga: About 180 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| Speed | No |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2019, November. Released 2019, December |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 45.9 x 45.9 x 10.7 mm (1.81 x 1.81 x 0.42 in) |
| Weight | 41 g (1.45 oz) |
| Build | Glass front, ceramic back, stainless steel frame |
| SIM | No |
| 50m water resistant | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | OLED |
| Size | 1.39 inches |
| Resolution | 454 x 454 pixels (~326 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Proprietary OS |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 4GB |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes (46mm only) |
| 3.5mm jack | No |
| Only 46mm series support Bluetooth calling | |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.1, LE, EDR |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, barometer, compass |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 455 mAh, non-removable |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Charcoal Black, Flax Brown, Agate Black, Sarkura Gold |
| Models | HEB-B19, MNS-B19 |
| Price | About 180 EUR |