📱 Spesifikasi Lengkap Asus V88i Kamera 2MP Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: About 290 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / UMTS |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | UMTS 2100 |
| Speed | Yes, 384 kbps |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2007 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 101 x 45 x 16 mm (3.98 x 1.77 x 0.63 in) |
| Weight | 80 g (2.82 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT resistive touchscreen, 256K colors |
| Size | |
| Resolution | 176 x 220 pixels |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | 500 entries |
| Call records | 20 received, dialed and missed calls |
| Internal | 35MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 2 MP, AF |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | Videocall camera |
| Video | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3, AAC, AAC+ ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 2.0 |
| Positioning | No |
| Radio | FM radio |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0 |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0; CLDC 1.1 |
| Audio/ Video Player File Manager Predictive text input Organizer | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black |
| Price | About 290 EUR |