📱 Spesifikasi Lengkap ZTE Imperial Kamera 5MP Baterai 2500mAh
💰 Estimasi Harga: About 230 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | CDMA / EVDO / LTE |
| 2G bands | CDMA 800 / 1900 |
| 3G bands | CDMA2000 1xEV-DO |
| 4G bands | LTE |
| Speed | EV-DO Rev.A 3.1 Mbps, LTE |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2013, June. Released 2013, June |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | – x 65.5 x 12.2 mm |
| Weight | 153.4 g (5.40 oz) |
| SIM | Yes |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT |
| Size | 4.0 inches, 45.5 cm 2 (~57.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 480 x 800 pixels, 5:3 ratio (~233 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 4.1 (Jelly Bean) |
| CPU | Dual-core 1.2 GHz |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDHC (dedicated slot) |
| Internal | 4GB 1GB RAM |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 5 MP, AF |
| Features | LED flash |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | Yes |
| Video | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot |
| Bluetooth | 4.0, A2DP |
| Positioning | GPS |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | microUSB 2.0 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, proximity |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 2500 mAh, removable |
| Stand-by | Up to 280 h |
| Talk time | Up to 12 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black |
| Price | About 230 EUR |