📱 Spesifikasi Lengkap Xiaomi Redmi Watch 3 Active Kamera N/A Baterai 289mAh
💰 Estimasi Harga: About 50 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| Speed | No |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2023, August 01 |
| Status | Available. Released 2023, August 01 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 46.9 x 38.9 x 10.9 mm (1.85 x 1.53 x 0.43 in) |
| Weight | 42 g (1.48 oz) |
| Build | Plastic back, plastic frame |
| SIM | No |
| Waterproof (5ATM) 50m water resistant | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | IPS LCD, 450 nits (typ) |
| Size | 1.83 inches |
| Resolution | 280 x 240 pixels (~202 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Proprietary OS |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | Unspecified storage |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Positioning | No |
| NFC | Unspecified |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, heart rate, SpO2 |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 289 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black, Gray |
| Price | About 50 EUR |