📱 Spesifikasi Lengkap Xiaomi Mi Watch Revolve Active Kamera N/A Baterai 420mAh
💰 Estimasi Harga: About 100 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| Speed | No |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2021, June 22 |
| Status | Available. Released 2021, June 25 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 53.4 x 45.9 x 11.8 mm (2.10 x 1.81 x 0.46 in) |
| Weight | 32 g (1.13 oz) |
| Build | Glass front, plastic frame, plastic back |
| SIM | No |
| Waterproof (5ATM) | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | AMOLED |
| Size | 1.39 inches |
| Resolution | 454 x 454 pixels (~326 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Proprietary OS |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| eMMC | |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, heart rate, SpO2, gyro, barometer, compass |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 420 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black, Navy Blue, Beige |
| Models | XMWTCL02 |
| Price | About 100 EUR |