📱 Spesifikasi Lengkap Sony SmartWatch 3 SWR50 Kamera N/A Baterai 420mAh
💰 Estimasi Harga: About 160 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2014, February. Released 2014, October |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 51 x 36 x 10 mm (2.01 x 1.42 x 0.39 in) |
| Weight | 76 g (38 g body) (2.68 oz) |
| Build | Glass front, stainless steel frame |
| SIM | No |
| IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | 1.6 inches |
| Resolution | 320 x 320 pixels (~283 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android Wear OS |
| CPU | Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 4GB 512MB RAM |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Bluetooth | 4.0, A2DP |
| Positioning | GPS |
| NFC | Yes |
| Radio | No |
| USB | microUSB |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, compass |
| MP3 player Voice dial/commands | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Po 420 mAh, non-removable |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Leather Brown, Leather Black, Silver, Black, Yellow |
| Price | About 160 EUR |