📱 Spesifikasi Lengkap Sony CMD MZ5 Kamera N/A Baterai 620mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | May 2001 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 90 x 49 x 30 mm, 100 cc (3.54 x 1.93 x 1.18 in) |
| Weight | 110 g (3.88 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | Grayscale graphic, 4 shades |
| Size | |
| Resolution | 96 x 72 pixels, 5 lines, 4:3 ratio |
| Advanced Jog Dial | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 500 |
| Call records | |
| 64MB MagicGate Memory Stick Can store music and files Keeps fax and email for phonebook entries Message templates Several phonebook groups | |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Monophonic ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| Ringtones can be assigned to phonebook entries | |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, Email |
| Browser | WAP, HTML |
| Clock | Yes |
| Alarm | Yes |
| Games | 4 – Sport Fishing, Disc Golf, Clay Shooting, Mole Hitting |
| Java | No |
| MP3 player Predictive text input Organizer Answering machine | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 620 mAh battery |
| Stand-by | 30 h – 150 h |
| Talk time | 90 min – 220 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | |