📱 Spesifikasi Lengkap Oppo Watch SE Kamera N/A Baterai 400mAh
💰 Estimasi Harga: About 130 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | HSPA / LTE |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G bands | LTE |
| Speed | HSPA, LTE |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2023, August 29 |
| Status | Available. Released 2023, September |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 43 x 37 x 11.7 mm (1.69 x 1.46 x 0.46 in) |
| Weight | 31 g (1.09 oz) |
| SIM | eSIM (market/region dependent) |
| 5ATM water resistant | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | AMOLED |
| Size | 1.75 inches |
| Resolution | 372 x 430 pixels (~325 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | ColorOS Watch 3.0 – China |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon Wear 4100 (12 nm) |
| CPU | Quad-core 1.7 GHz Cortex-A53 |
| GPU | Adreno 504 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 8GB 1GB RAM |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| NFC | Yes |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, compass, barometer, SpO2 |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 400 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Gray, Purple, Brown |
| Price | About 130 EUR |