📱 Spesifikasi Lengkap Motorola ZN5 Kamera 5MP Baterai 950mAh
💰 Estimasi Harga: About 100 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 12 |
| EDGE | Class 12 |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2008, June. Released 2008, September |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 118 x 50.5 x 12-16 mm |
| Weight | 114 g (4.02 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 2.4 inches, 17.8 cm 2 (~29.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~167 ppi density) |
| ModeShift morphing keypad | |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Linux / Java-based MOTOMAGX |
| CPU | Freescale 500 MHz |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDHC (dedicated slot) |
| Internal | 350MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 5 MP, AF |
| Features | xenon flash |
| Video | @15fps |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/i |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Positioning | No |
| Radio | FM radio |
| USB | 2.0 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML |
| MP3/WMA/eAAC+ player CrystalTalk Technology TV-out Organizer Voice dial Voice memo | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 950 mAh battery (BX50) |
| Stand-by | Up to 580 h |
| Talk time | Up to 9 h 30 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Grey |
| SAR | 1.59 W/kg (head) 0.79 W/kg (body) |
| SAR EU | 0.86 W/kg (head) |
| Price | About 100 EUR |