📱 Spesifikasi Lengkap Motorola WX288 Kamera N/A Baterai 650mAh
💰 Estimasi Harga: About 60 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2009, December. Released 2010 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 107 x 46 x 12.2 mm, 59.8 cc (4.21 x 1.81 x 0.48 in) |
| Weight | 66 g (2.33 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | CSTN, 65K colors |
| Size | 1.8 inches, 10.2 cm 2 (~20.7% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 128 x 160 pixels (~114 ppi density) |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 800 entries |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | No |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 2.0 |
| Positioning | No |
| Radio | FM radio, RDS |
| USB | miniUSB |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| Calendar Voice memo Predictive text input | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 650 mAh battery |
| Stand-by | Up to 715 h |
| Talk time | Up to 7 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black |
| Price | About 60 EUR |