📱 Spesifikasi Lengkap Motorola W360 Kamera N/A Baterai 850mAh
💰 Estimasi Harga: About 60 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GSM 850 / 1900 – US version | |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2007, March |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 113 x 47 x 11.9 mm, 65 cc (4.45 x 1.85 x 0.47 in) |
| Weight | 98 g (3.46 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | 1.6 inches, 8.1 cm 2 (~15.2% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 128 x 160 pixels (~128 ppi density) |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | Yes, Photocall |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Internal | 5MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | No |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Polyphonic, MP3 ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | FM radio |
| USB | 1.1 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes + downloadable |
| Java | Yes |
| MP3 player Predictive text input Calculator | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 850 mAh battery |
| Stand-by | Up to 300 h |
| Talk time | Up to 7 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | |
| SAR | 1.49 W/kg (head) 1.33 W/kg (body) |
| Price | About 60 EUR |