📱 Spesifikasi Lengkap Motorola W231 Kamera N/A Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: About 40 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GPRS | Class 8 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2008, Q3. Released 2008, November |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 108 x 44 x 14.9 mm (4.25 x 1.73 x 0.59 in) |
| Weight | 85 g (2.75 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | CSTN, 65K colors |
| Size | 1.6 inches, 8.3 cm 2 (~17.4% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 128 x 128 pixels, 1:1 ratio (~113 ppi density) |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | 500 entries |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Internal | 1MB |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | Stereo FM radio |
| USB | 1.1 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS(750), MMS, Email |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes |
| Java | |
| MP3 player Predictive text input Organizer Voice memo | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| Stand-by | Up to 465 h |
| Talk time | Up to 9 h 30 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Red |
| SAR | 1.28 W/kg (head) 1.32 W/kg (body) |
| Price | About 40 EUR |