📱 Spesifikasi Lengkap Motorola V1000 Kamera 3MP Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / UMTS |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | UMTS 2100 |
| Speed | Yes, 384 kbps |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2004, Q1 |
| Status | Cancelled |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 100 cc |
| Weight | 91 g (3.21 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | LCD, 256K colors |
| Size | 2.2 inches, 33 x 45 mm, 15.0 cm 2 |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~182 ppi density) |
| Second display (96 x 80 pixels), 65K colors Downloadable screensavers, wallpapers and ringtones | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | Photo call |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 1.3 MP |
| Video | No |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | Yes |
| Video | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Polyphonic(60), MP3 ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Positioning | GPS, A-GPS |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| USB | |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS, Email, Instant Messaging |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes |
| Java | Yes |
| MP3, MP4 player Organizer Predictive text input Voice memo/dial | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Silver |