📱 Spesifikasi Lengkap Motorola T720i Kamera N/A Baterai 1100mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GPRS | Class 8 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2002, October |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 90 x 47 x 21 mm (3.54 x 1.85 x 0.83 in) |
| Weight | 100 g (3.53 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | CSTN, 4096 colors |
| Size | |
| Resolution | 120 x 160 pixels, 9 lines, 4:3 ratio |
| Second display 96 x 32 pixels 6 menu palettes Downloadable screensavers and wallpapers | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 500 |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones, composer |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS 5.0 |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Clock | Yes |
| Alarm | No |
| Games | 3 – Wu Zi Qi, Sokoban & Black Jack + Java |
| Java | Yes |
| External digital camera(320 x 240 pixels), included in the package Predictive text input (iTAP) Organizer Voice memo Voice dial | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 1100 mAh battery (98481/SNN5595) |
| Stand-by | up to 390 h |
| Talk time | up to 3 h 50 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | |