📱 Spesifikasi Lengkap Motorola MOTOACTV W450 Kamera 3MP Baterai 850mAh
💰 Estimasi Harga: About 50 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2008. Released 2008 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 106 x 45.7 x 18.8 mm (4.17 x 1.80 x 0.74 in) |
| Weight | 99 g (3.49 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | |
| Resolution | 128 x 160 pixels |
| Second external monochrome display (96 x 80 pixels) | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | – 1000 entries, Photocall |
| Call records | 40 dialed, 40 received, 40 missed calls |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 1.3 MP |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 2.5 mm audio jack | |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | miniUSB 2.0 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, MMS, Email |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| ANT+ Rugged design MP3/AAC/AAC+ player Organizer Voice memo Predictive text input | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 850 mAh battery |
| Stand-by | Up to 249 h |
| Talk time | Up to 7 h 30 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Mandarin Orange, Canary Yellow |
| SAR | 1.23 W/kg (head) 0.46 W/kg (body) |
| SAR EU | 0.84 W/kg (head) |
| Price | About 50 EUR |