📱 Spesifikasi Lengkap Motorola Moto Watch 100 Kamera N/A Baterai 355mAh
💰 Estimasi Harga: About 100 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2021, November 17 |
| Status | Available. Released 2021, December 10 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 42 x 46 x 11.9 mm (1.65 x 1.81 x 0.47 in) |
| Weight | 29 g (1.02 oz) |
| Build | Glass front, plastic back, aluminum frame |
| SIM | No |
| 5 ATM, 50m water resistant Compatible with standard 20mm straps | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | IPS LCD |
| Size | 1.3 inches |
| Resolution | 360 x 360 pixels (~392 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Moto Watch OS |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | Unspecified storage |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, SpO2 |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 355 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Glacier Silver, Phantom Black |
| Price | About 100 EUR |