📱 Spesifikasi Lengkap Motorola L800t Kamera 2MP Baterai 1130mAh
💰 Estimasi Harga: About 100 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | TD-SCDMA |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | Class 10 |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2009, June. Released 2009 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 117 x 49 x 15 mm (4.61 x 1.93 x 0.59 in) |
| Weight | 110g (3.88 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 16M colors |
| Size | 1.9 inches, 11.4 cm 2 (~19.8% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 176 x 220 pixels (~148 ppi density) |
| ModeShift morphing keypad | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | Yes, Photocall |
| Call records | 20 dialed, 20 received, 20 missed calls |
| Internal | 64MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 2 MP |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | Yes |
| Video | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | miniUSB 2.0 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, MMS, Email, IM |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| MP3/AAC+ player MP4/H.263 player Organizer Predictive text input | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 1130 mAh battery |
| Stand-by | Up to 200 h |
| Talk time | Up to 5 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Hyun Black Shadow |
| SAR | 1.26 W/kg (head) 0.41 W/kg (body) |
| SAR EU | 0.89 W/kg (head) |
| Price | About 100 EUR |