📱 Spesifikasi Lengkap Motorola L2 Kamera N/A Baterai 820mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2005, Q1 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 113 x 49 x 11 mm (4.45 x 1.93 x 0.43 in) |
| Weight | 86 g (3.03 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | CSTN, 65K colors |
| Size | 1.8 inches, 29 x 35 mm, 10.2 cm 2 (~18.4% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 128 x 160 pixels (~114 ppi density) |
| Screensavers Downloadable screensavers, wallpapers | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 500 entries |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Internal | 10MB |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones, composer |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.2 |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS, EMail, Instant Messaging |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes + downloadable |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| Push to Talk Predictive text input Organizer Stopwatch Voice memo | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 820 mAh battery |
| Stand-by | Up to 310 h |
| Talk time | Up to 4 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Diamond Dust |