📱 Spesifikasi Lengkap Motorola E365 Kamera N/A Baterai 750mAh
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GPRS | Class 8 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2003, Q2 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 107 x 45 x 20 mm, 80 cc (4.21 x 1.77 x 0.79 in) |
| Weight | 93 g (3.28 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | |
| Resolution | 128 x 160 pixels, 7 lines |
| Downloadable screensavers and wallpapers | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 300 |
| Call records | 20 dialed, 20 received, 20 missed calls |
| Internal | 2MB |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | No |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | No |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Clock | Yes |
| Alarm | Yes |
| Games | 5 – Magic II, Pacific Storm, Bubble Tea, Bowling and Big2Garden |
| Java | No |
| Predictive text input (iTAP) Organizer Voice memo | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 750 mAh battery (BA265) |
| Stand-by | Up to 140 h |
| Talk time | Up to 2 h 30 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Siver |