📱 Spesifikasi Lengkap Motorola A810 Kamera 2MP Baterai 910mAh
💰 Estimasi Harga: About 60 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | Class 10 |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2008, June. Released 2008, August |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 105 x 51 x 14 mm (4.13 x 2.01 x 0.55 in) |
| Weight | 100 g (3.53 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT resistive touchscreen, 256K colors |
| Size | 2.2 inches, 15.0 cm 2 (~28.0% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~182 ppi density) |
| Handwriting recognition | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | Yes, Photo call |
| Call records | 30 dialed, 30 received, 30 missed calls |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 2 MP |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.2, A2DP |
| Positioning | No |
| Radio | Stereo FM radio |
| USB | 2.0 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, MMS, Email |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML (Opera v8.5) |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| MP3/WAV/WMA/AAC+ player Voice memo | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion 910 mAh battery |
| Stand-by | Up to 150 h |
| Talk time | Up to 4 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Excellent Black and White Shang-chi |
| SAR | 1.41 W/kg (head) 0.25 W/kg (body) |
| Price | About 60 EUR |