📱 Spesifikasi Lengkap Motorola A732 Kamera N/A Baterai N/A
💰 Estimasi Harga: Harga tidak tersedia
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2005, July |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 88 x 43 x 21.8 mm, 72 cc (3.46 x 1.69 x 0.86 in) |
| Weight | 95 g (3.35 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | 1.8 inches, 29 x 35 mm, 10.2 cm 2 (~26.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 128 x 160 pixels (~114 ppi density) |
| Fingerwriting recognition Downloadable screensavers, wallpapers | |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSD (dedicated slot) |
| Phonebook | 1000 entries, Photo call |
| Call records | Yes |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | VGA |
| Video | Yes |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.2 |
| Positioning | No |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes + Downloadable |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| Text to Speech functionality MP3/MP4 player Organizer Predictive text input | |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Removable Li-Ion battery |
| Stand-by | Up to 270 h |
| Talk time | Up to 6 h |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Silver, Black |