📱 Spesifikasi Lengkap LG Ultra Tab Kamera 8MP Baterai 7040mAh
💰 Estimasi Harga: About 320 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2022, August 05 |
| Status | Available. Released 2022, August 05 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 247.6 x 157.3 x 7.1 mm (9.75 x 6.19 x 0.28 in) |
| Weight | 458 g (1.01 lb) |
| SIM | No |
| MIL-STD-810G compliant Stylus support | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | IPS LCD |
| Size | 10.35 inches, 304.9 cm 2 (~78.3% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1200 x 2000 pixels, 5:3 ratio (~225 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 12 |
| Chipset | Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6 nm) |
| CPU | Octa-core (4×2.4 GHz Kryo 265 Gold & 4×1.9 GHz Kryo 265 Silver) |
| GPU | Adreno 610 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDXC (dedicated slot) |
| Internal | 64GB 4GB RAM |
| UFS | |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 8 MP, AF |
| Video | |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | 5 MP |
| Video | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers (4 speakers) |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 5.1, A2DP |
| Positioning | No |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | USB Type-C |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Ion 7040 mAh |
| Charging | 16W wired, QC3 |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Charcoal Gray |
| Models | 10A30Q |
| Price | About 320 EUR |