📱 Spesifikasi Lengkap Lenovo M10 FHD REL Kamera 8MP Baterai 7000mAh
💰 Estimasi Harga: About 180 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | LTE |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | LTE |
| Speed | HSPA 21.1/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps – cellular model only |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2020, January 24. Released 2020, January 24 |
| Status | Discontinued |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | – |
| Weight | 520 g (1.15 lb) |
| SIM | Yes – cellular model only |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | IPS LCD, 320 nits (typ) |
| Size | 10.1 inches, 295.8 cm 2 |
| Resolution | 1200 x 1920 pixels, 16:10 ratio (~224 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 9.0 (Pie) |
| Chipset | Qualcomm SDM450 Snapdragon 450 (14 nm) |
| CPU | Octa-core 1.8 GHz Cortex-A53 |
| GPU | Adreno 506 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDXC (dedicated slot) |
| Internal | 32GB 3GB RAM |
| eMMC 5.1 | |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Single | 8 MP, AF |
| Video | 1080p@30fps |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | 5 MP |
| Video | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers |
| 3.5mm jack | Yes |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 4.2, A2DP |
| Positioning | GPS – cellular model only |
| NFC | No |
| Radio | FM radio |
| USB | microUSB 2.0 |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Po 7000 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black |
| Models | TB-X605FC, TB-X605LC, ZA4Y0079IN, TB-X605M, TB-X605L |
| Price | About 180 EUR |