📱 Spesifikasi Lengkap Honor Watch GS 3 Kamera N/A Baterai 451mAh
💰 Estimasi Harga: About 220 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
| 3G bands | N/A |
| 4G bands | N/A |
| Speed | No |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2022, January 10 |
| Status | Available. Released 2022, January 15 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 45.9 x 45.9 x 10.5 mm (1.81 x 1.81 x 0.41 in) |
| Weight | 44 g (1.55 oz) |
| Build | Glass front, plastic back, stainless steel frame 316L |
| SIM | No |
| 50m water resistant 5 ATM Compatible with standard 22mm straps | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | AMOLED |
| Size | 1.43 inches |
| Resolution | 466 x 466 pixels (~326 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Proprietary OS |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | No |
| Internal | 4GB 32MB RAM |
| 🔹 CAMERA | |
| No | |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.0, LE, EDR |
| Positioning | GPS (L1+L5), BDS (B1I+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), GLONASS |
| NFC | Yes (China only) |
| Radio | No |
| USB | No |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, barometer, compass, SpO2 |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Po 451 mAh |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Black, Steel, Gold |
| Models | MUS-B19 |
| Price | About 220 EUR |