📱 Spesifikasi Lengkap Honor Tablet V7 Kamera 13MP Baterai 7250mAh
💰 Estimasi Harga: About 270 EUR
| 🔹 NETWORK | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA / LTE / 5G |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G bands | LTE |
| 5G bands | SA/NSA |
| Speed | HSPA, LTE, 5G – cellular model only |
| 🔹 LAUNCH | |
| Announced | 2021, September 26 |
| Status | Available. Released 2021, October 01 |
| 🔹 BODY | |
| Dimensions | 245.2 x 155 x 7.9 mm (9.65 x 6.10 x 0.31 in) |
| Weight | 480 g (1.06 lb) |
| SIM | Nano-SIM (cellular model only) |
| Stylus support | |
| 🔹 DISPLAY | |
| Type | IPS LCD, 90Hz, HDR10 |
| Size | 10.4 inches, 307.9 cm 2 (~81.0% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 1200 x 2000 pixels, 5:3 ratio (~224 ppi density) |
| 🔹 PLATFORM | |
| OS | Android 11, Magic UI 5.0 |
| Chipset | Mediatek MT8791 Kompanio 900T 5G (6 nm) |
| CPU | Octa-core (2×2.4 GHz Cortex-A78 & 6×2.0 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G68 MC4 |
| 🔹 MEMORY | |
| Card slot | microSDXC (dedicated slot) |
| Internal | 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM |
| 🔹 MAIN CAMERA | |
| Dual | 13 MP, f/1.8, (wide), AF |
| Features | LED flash |
| Video | 1080p@30fps |
| 🔹 SELFIE CAMERA | |
| Single | 8 MP, f/2.2 |
| Video | 1080p@30fps |
| 🔹 SOUND | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers (4 speakers) |
| 3.5mm jack | No |
| 🔹 COMMS | |
| WLAN | Yes |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS – cellular model only |
| NFC | No |
| Radio | No |
| USB | USB-C |
| 🔹 FEATURES | |
| Sensors | Accelerometer |
| 🔹 BATTERY | |
| Type | Li-Po 7250 mAh |
| Charging | 22.5W wired, 100% in 125 min |
| 🔹 MISC | |
| Colors | Gold, Blue, Silver |
| Models | KRJ2-W09 |
| Price | About 270 EUR |